آموزش طراحی کوه سه بعدی در ایلوستریتور

سلام دوستان عزیز سایت طرهلو، در این قسمت از آموزش ایلوستریتور قصد داریم تا به صورت تصویری آموزش طراحی کوه سه بعدی در ایلوستریتور را به شما آموزش بدهیم. از اونجایی که برای ترسیم این شکل ها اکثرا از نرم افزار های سه بعدی استفاده می کنند، ولی ما این افکت را به صورت دو بعدی در […]

3d-mount-training-in-illustrator

سلام دوستان عزیز سایت طرهلو، در این قسمت از آموزش ایلوستریتور قصد داریم تا به صورت تصویری آموزش طراحی کوه سه بعدی در ایلوستریتور را به شما آموزش بدهیم.

از اونجایی که برای ترسیم این شکل ها اکثرا از نرم افزار های سه بعدی استفاده می کنند، ولی ما این افکت را به صورت دو بعدی در ایلوستریتور به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش طراحی کوه سه بعدی در ایلوستریتور

۱) سند جدیدی در ایلوستریتور بسازید و با ابزار Pen حالت کلی کوه را ترسیم کنید. برای رسم خطوط مستقیم در میان هردو نقطه کافیست یک بار کلیک کنید و برای لبه پایینی مسیر منحنی را دنبال کنید تا در مراحل بعدی، افکت سه بعدی به آن بدیم.

رسم کوه سه بعدی

۲) سپس خطوطی متقاطع از بالا یه پایین ترسیم کنید. برای چیدمان و نظم و ترتیب در ترسیم این خطوط از ( Smart Guides(Cmd + U استفاده کنید.

کوه در ایلوستریتور

۳) تا جایی که شکل کلی به اشکال جزئی تری تقسیم شود، اضافه کردن این خطوط را ادامه بدهید.

ترسیم کوه در ایلوستریتور

۴) در نهایت هر کدام از خطوط جدید و در نتیجه هر یک از چند ضلعی ها کوچکتر می شوند. سعی کنید شکل را بیش از حد جزئی نکنید; چون حالتی که مد نظر ماست ایجاد نمی شود.

کوه سه بعدی

۵) ناحیه انتخابی پیرامون تمام خطوط ایجاد نموده و بر روی Divide  در پنل Pathfinder کلیک کنید تا اشکال مجزایی به دست آید.

آموزش افکت های ایلوستریتور

۶) جهت انتخاب اشکال جداگانه که از مرحله قبل به دست آمده اند، بر روی شکل راست کلیک کرده و Ungroup را انتخاب کنید.

آموزش تصویری ایلاستریتور

۷) تعدادی مربع به صورت موقتی رسم کنید و با گردیانت های مختلف آنها را پرکنید. در اینجا از گرادیانت های مشکی رنگی بین ۷۰-۹۰%  و ۶۰-۸۰% و ۵۰-۷۰% استفاده کردیم. سپس گرادیانت های روشن تری در حد ۰-۲۰% و ۱۰-۳۰% را به کار بردیم.

رسم کوه سه بعدی

۸) کلید Shift را نگه دارید و یک سری از اشکال را به صورت تصادفی انتخاب کنید. از ابزار Eyedropper برای إعمال گرادیانت اول استفاده کنید.

کوه سه بعدی

۹) تعدادی از اشکال باقی مانده را انتخاب نموده و گرادیانت بعدی را روی آنها إعمال کنید. سپس کار را با تن رنگ های روشن تر ادامه بدید.

رسم دوبعدی با افکت

۱۰) اگر رنگ های مشابه در مکان های کنار هم قرار گرفته اند، تنظیماتی بر روی آنها إعمال کنید تا گرادیانت ها برجسته تر به نظر برسند.

افکت های ایلاستریتور

۱۱) از گرادیانت های روشن تر بر روی قله برفی استفاده کنید و تن های مختلف رنگ را کنار هم بچینید.

رنگ آمیزی کوه

۱۲) اضافه کردن گرادیانت ها باعث میشه تا طرح ظاهری سه بعدی بگیرد، ولی در واقع همه در یک مسیر قرار دارند. از ابزار گرادیانت برای تنظیم مسیر و جهت اشکال استفاده نموده و هر کدام را در مسیر تصادفی قرار بدهید.

رسم سه بعدی

۱۳) این روشی که در آموزش طراحی کوه سه بعدی در ایلوستریتور انجام می دهیم باعث می شود تا تصویرمان عمق بیشتری بگیرد و ظاهر آن واقعی تر باشد. سپس این تصویر برداری را به فتوشاپ انتقال می دهیم.

روش رسم کوه

۱۴) تصویر ترسیم شده را در فتوشاپ در سندی به اندازه پوستر در فتوشاپ پیست کنید و بک گراند پوستر را با رنگ خاکستری تیره مایل به آبی رنگ آمیزی کنید.

روش های رسم کوه سه بعدی

۱۵) برای اضافه کردن زمینه طرح، با ابزار Polygonal Lasso ناحیه انتخابی ترسیم نموده و آن را با رنگ قهوه ای بژ پرکنید.

انتقال تصویر به فتوشاپ

۱۶) در یک لایه جدید، با استفاده از یک براش لبه نرم بزرگ، نور سفید رنگی در بالای بک گراند ترسیم کنید. این لایه را در زیر کوه قرار بدهید.

رسم کوه سه بعدی در فتوشاپ

۱۷) Blending Mode نور سفید رنگ را روی Overlay تنظیم کنید. با این کار، رنگ ها با هم ترکیب شده و نور آبی ملایم و زیبایی را نتیجه می دهد.

آموزش رایگان ایلوستریتور

۱۸) از لایه کوه یک کپی بگیرید و یک لایه Color Overlay با رنگ مشکی اضافه کنید. جهت إعمال تغییر، کلید های Cmd+T را بزنید. حالا گزینه Disort را انتخاب کنید و شکل را بکشید تا سایه ای در زیر کوه به دست بیاید.

آموزش ایلوستریتور در سایت طرهلو

۱۹) Opacity سایه را به ۱۰% کاهش داده و آن را در زیر لایه کوه قرار دهید.

آموزش ایلاستریتور در طرهلو

۲۰) تصویری مانند زیر ( با جستجوی کلمه subtlegrunge در گوگل این تصویر را می یابید) را در لایه جدیدی باز کرده و بالای تمام لایه ها در این سند قرار بدید. سپس فیلتر Sharpen را یک بار یا دوبار بر روی آن إعمال کنید تا جزئیات آن نمود پیدا کند.

subtlegrunge

۲۱) الگو را بی رنگ کرده ( Desaturate )  و Blending Mode آن را روی Color Burn تنظیم کنید تا با تصویر ترکیب شده و افکت زیبایی به دست بیاید. سپس Opacity آن را به حدود ۳۵% کاهش بدهید.

دانلود رایگان آموزش ایلوستریتور

۲۲) لایه جدیدی را در زیر کوه بسازید. سپس با براش هایی که حالت اسپری را دارند، نقاط سفید رنگی را روی آن اضافه کنید. اجازه دهید قسمت اصلی لایه نقاط در زیر کوه مخفی شود تا نور زیبایی اطراف لبه قله بوجود بیاید. این فرآیند را با رنگ مشکی بر روی لبه های پایینی إعمال کنید.

pdf آموزش فارسی ایلاستریتور

با پشت سر گذاشتن تمام مراحل آموزش طراحی کوه سه بعدی در ایلوستریتور، نهایتا به تصویر زیر خواهید رسید. امیدوارم که آموزش های ما برایتان مفید و کاربردی باشند.

ترسیم کوه سه بعدی در ایلاستریتور


بیشتر بخوانید: قابلیت های فتوشاپ ۲۰۱۹
این مطلب مفید بود؟

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مجله آموزشی طرهلو

پروژه‌های طراحی را با سریع‌ترین روش کامل کنید
بیش از 500.000 طرح لایه باز، لوگو، آیکون، فونت و منابع آماده

مجله آموزشی طرهلو

کارت ویزیت

طرح لایه باز کارت ویزیت اداری

مجله آموزشی طرهلو

فونت

مجموعه 200 فونت فارسی

مجله آموزشی طرهلو

بروشور

طرح لایه باز بروشور تجاری

مجله آموزشی طرهلو

پاورپوینت

پکیج ارائه و قالب پاورپوینت فارسی