طراحی آیکن تقویم

سلام دوستان عزیز طرهلو، در این درس با آموزش طراحی آیکن تقویم، قصد داریم مجموعه ۶ آیکونی که در آموزش ایلوستریتور به ترتیب شروع کرده و باهم پیش بردیم را تکمیل کنیم. در آخر هم به شکل نهایی که در پیش تر برایتان می آوریم برسیم. ۱) یک سند جدید به اندازه ۵۰۰px در ۵۰۰px ایجاد […]

design-calender-icon

سلام دوستان عزیز طرهلو، در این درس با آموزش طراحی آیکن تقویم، قصد داریم مجموعه ۶ آیکونی که در آموزش ایلوستریتور به ترتیب شروع کرده و باهم پیش بردیم را تکمیل کنیم. در آخر هم به شکل نهایی که در پیش تر برایتان می آوریم برسیم.

طراحی آیکن تقویم

۱) یک سند جدید به اندازه ۵۰۰px در ۵۰۰px ایجاد کنید. ابزار Rounded Rectangle را بردارید و مستطیلی به ابعاد  ۹۰px در ۸۰px رسم کنید.

۲) از این مستطیل لبه گرد کپی بگیرید و آن را در گوشه سمت راست مستطیل اصلی قرار بدهید. با استفاده از خطوط راهنما می توانید این کار را دقیق تر انجام بدید. کپی را ۲۰px به بالا و چپ انتقال بدید. حالا روی دکمه Divide در پنل Pathfinder کلیک کرده و بعد ابزار Direct Selection را بردارید و شکل بیرونی و پایینی را انتخاب کرده و آن را حذف کنید. و سپس گوشه پایین و راست را حذف کنید تا یک لبه تاخورده ۴۵ درجه داشته باشید.

۳) با استفاده از ابزار Rectangle مستطیلی به ابعاد  ۹۰px در ۲۵px رسم کنید و آن را در بالای شکل اصلی قرار دهید. پس از کپی گرفتن از مستطیل لبه گرد، هر دو مستطیل را انتخاب نموده و بر روی دکمه Intersect در پنل Pathfinder کلیک کنید.

۴) حالا دو مستطیل لبه گرد به ابعاد ۱۵px در ۳۰px ترسیم کنید. گوشه های آن ها باید به اندازه ی کافی گرد باشند تا مانند کپسول به نظر برسند. بعد آن ها را در بالای مستطیل قرار دهید، مطابق شکل زیر :

۵) ابزار Type را بردارید و یک عدد تایپ کنید. ما در اینجا عدد “۹” را تایپ کردیم. هم چنین از فونت Helvetica با اندازه ی ۵۰px استفاده کردیم. حالا به مسیر Object > Expand بروید و متن را به مسیر تبدیل کنید.

۶) تمام اشکال را انتخاب کرده و ۴۵ درجه آن ها را بچرخانید. حالا سایه ها و های لایت ها را اضافه می کنیم. یادتون باشه که تا لبه تاخورده پایینی سایه تولید می کند. برای این قسمت، مستطیلی ترسیم کنید که عرض آن برابر عرض لبه باشد. سپس آن را به همراه مستطیل پایینی انتخاب کرده و بر روی دکمه Intersct در پنل Pathfinder کلیک کنید.

۷) در قدم آخر طراحی آیکن تقویم، اشکال را چرخانده و به حالت قبل بازگردانید و  Graphic Style خاکستری را به آن اضافه کنید. مستطیل لبه گرد پایینی خاکستری روشن، لبه تاخورده سفید، اشکال کپسول مانند خاکستری تیره و مستطیل بالایی آبی رنگ خواهد بود. عدد تایپ شده به همان رنگ خاکستری تیره که در مردمک آیکن چشم به کاربرده شد، می باشد.

مجموعه آیکون هایی که قرار بود بهتون آموزش بدیم، تکمیل شد. همینطور که در تصویر زیر میبینید، تمام آیکن ها را کنار هم قرار داده ایم.


این مطلب مفید بود؟

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مجله آموزشی طرهلو

پروژه‌های طراحی را با سریع‌ترین روش کامل کنید
بیش از 500.000 طرح لایه باز، لوگو، آیکون، فونت و منابع آماده

مجله آموزشی طرهلو

کارت ویزیت

طرح لایه باز کارت ویزیت اداری

مجله آموزشی طرهلو

فونت

مجموعه 200 فونت فارسی

مجله آموزشی طرهلو

بروشور

طرح لایه باز بروشور تجاری

مجله آموزشی طرهلو

پاورپوینت

پکیج ارائه و قالب پاورپوینت فارسی