آموزش طراحی آیکن ساعت

با عرض سلام خدمت کاربران عزیز سایت طرهلو در ادامه روند آموزش ایلوستریتور، قصد داریم در این درس آموزش طراحی آیکن ساعت را به صورت تصویری بهتون آموزش بدیم. ۱) برای شروع یک سند جدید به اندازه ۵۰۰px در ۵۰۰px ایجاد کنیم. ۲)  با استقاده از ابزار Ellipse چند دایره هم مرکز رسم ایجاد می کنیم. […]

design-clock-icon

با عرض سلام خدمت کاربران عزیز سایت طرهلو

در ادامه روند آموزش ایلوستریتور، قصد داریم در این درس آموزش طراحی آیکن ساعت را به صورت تصویری بهتون آموزش بدیم.

۱) برای شروع یک سند جدید به اندازه ۵۰۰px در ۵۰۰px ایجاد کنیم.

۲)  با استقاده از ابزار Ellipse چند دایره هم مرکز رسم ایجاد می کنیم. اولین دایره رو به ابعاد ۱۰۰px در ۱۰۰px، دایره دومی به ابعاد ۷۵px در ۷۵px ودایره سومی به ابعاد ۱۰px در ۱۰px رسم کنید و اونها رو به ترتیبی که در شکل زیر اوردم، مرتب می کنیم.

آموزش طراحی آیکن ساعت

۳) حالا نوبت طراحی عقربه های ساعت می باشد. ابزار Rectangle را برمی داریم و مستطیلی به ابعاد ۱۰px در ۳۰px , دیگری به ابعاد ۱۰px در ۲۰px و آخری به ابعاد ۲px در ۳۰px ترسیم می کنیم. حال آن هارا طوری می چینیم که قسمت پایین آن ها بر مرکز دایره منطبق شود.

۴) ابزار Rotate را فعال کرده و مستطیل بلند و باریک را انتخاب می کنیم. نشانگر موس را روی مرکز شکل قرار داده و آن را به سمت پایین مستطیل درگ می کنیم. باید توجه کنید که حتما قسمت پایین آن بر مرکز منطبق باشد. حالا شکل را ۱۳۵ درجه در جهت عقربه های ساعت می چرخانیم. این گام رو برای عقربه کوچک هم تکرار میکنیم با این تفاوت که آن را خلاف عقربه های ساعت می چرخانیم.

۵) کوچکترین دایره را به همراه عقربه ثانیه گرد انتخاب کرده و بر روی دکمه Unit در پنل Pathfinder کلیک می کنیم و آن ها را در بالای بقیه عقربه ها قرار می دهیم. حالا همه اشکال را انتخاب کرده و آن ها را درجه می چرخانیم.

۶) اکنون اشکال را مثل قبل به دو نیم تقسیم کرده و سایه ها و های لایت ها را طراحی میکنیم. می خواهیم های لایتی داخل ناحیه تیره داشته باشیم که روی قسمت پایینی بیفتد.

۷) در قدم آخر آموزش طراحی آیکن ساعت، اشکال را چرخانده و به حالت قبل باز میگردیم و Graphic Style خاکستری را به آن اضافه می کنیم. صفحه ساعت خاکستری روشن، لبه بیرونی و عقربه دقیقه و ساعت خاکستری تیره و عقربه ثانیه شمار آبی رنگ خواهد بود.


بیشتر بخوانید: طراحی آیکن تقویم
این مطلب مفید بود؟

ارسال نظرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


مجله آموزشی طرهلو

پروژه‌های طراحی را با سریع‌ترین روش کامل کنید
بیش از 500.000 طرح لایه باز، لوگو، آیکون، فونت و منابع آماده

مجله آموزشی طرهلو

کارت ویزیت

طرح لایه باز کارت ویزیت اداری

مجله آموزشی طرهلو

فونت

مجموعه 200 فونت فارسی

مجله آموزشی طرهلو

بروشور

طرح لایه باز بروشور تجاری

مجله آموزشی طرهلو

پاورپوینت

پکیج ارائه و قالب پاورپوینت فارسی