تبلیغات راهی برای بازاریابی کسب و کار شما به منظور افزایش فروش یا آگاه کردن مخاطبان از محصولات یا خدمات شما است. هدف تبلیغات دستیابی به افرادی است که به احتمال زیاد مایل به پرداخت برای محصولات یا خدمات یک شرکت هستند و آنها را به خرید ترغیب می کند. ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ طرهلو به شما کمک می‌کنیم تا در جای مناسب و با روش مناسب، برند و محصولات خود را تبلیغ کنید و در نهایت دستاوردهای استراتژی های تبلیغاتی خود را مشاهده کنید. همچنین به شما نشان می‌دهیم که چگونه فرآیند تبلیغات را مدیریت کنید و اطمینان حاصل کنید که در قبال هزینه به اهداف خود خواهید رسید.

تبلیغات چیست؟

تبلیغات یک شکل بسیار قدیمی از بازاریابی است که ریشه های آن به قرن‌ها پیش باز می‌گردد. در دهه‌های اخیر، شیوه‌های تبلیغات به شدت تغییر کرده است، زیرا با ظهور فناوری و رسانه‌های جدید تاثیرگذاری روش‌های سنتی کم شده و نیاز است تا تبلیغات با توجه به جامعه هدف مشخص و در قالب مناسب انجام شود. رسانه‌های چاپی نیز در حال کاهش هستند، به طوری که افراد کمتری مشترک روزنامه‌ها و سایر رسانه‌های چاپی می‌شوند و افراد بیشتری به منابع دیجیتال برای اخبار و سرگرمی علاقه‌مند هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که درآمد تبلیغات روزنامه از سال 2000 به طور پیوسته کاهش یافته است و با افزایش مخاطبان رسانه‌های اجتماعی، مخاطبان تلویزیون نیز رو به کاهش است. همه این‌ها سبب شدند تا در سال‌های اخیر، استراتژی‌های تبلیغاتی جدیدی ظهور کنند، استراتژی‌هایی که به جای تبلیغ صرف سعی می‌کنند بخشی از نیاز کاربران را مرتفع کرده و با جلب اعتماد آن‌ها، خدمات و برند خود را معرفی نمایند.

چرا تبلیغات مهم هستند؟

تبلیغات یک روش تضمینی برای دستیابی به مخاطب است. با ایجاد یک تبلیغ جذاب و صرف هزینه کافی برای دستیابی به بسیاری از کاربران، تبلیغات می‌توانند تأثیر فوری بر تجارت داشته باشند و با افزایش نرخ تبدیل، نرخ بازگشت سرمایه را نیز افزایش دهند. به صورت کلی استراتژی‌های تبلیغ سه هدف اصلی را دنبال می‌کنند که به شرح زیر استو

تبلیغات اطلاع رسانی: تبلیغاتی که با هدف اطلاع‌رسانی انجام می‌شود باعث ایجاد آگاهی از برند، محصولات، خدمات و ایده‌ها می‌شود. محصولات و برنامه های جدید را اعلام می‌کند و می‌تواند به مردم در مورد ویژگی‌ها و مزایای محصولات جدید یا تاسیس شده آموزش دهد.

تبلیغات متقاعد کننده:  در این تبلیغات سعی می‌شود تا مشتریان متقاعد شوند که خدمات یا محصولات یک شرکت بهترین هستند. به صورت کلی هدف از یک تبلیغ متقاعدکننده، تغییر ادراک و ارتقای تصویر یک شرکت یا محصول است. همچنین از این تبلیغات برای تحت تاثیر قرار دادن مصرف کنندگان برای تغییر برند، امتحان یک محصول جدید یا وفادار ماندن به یک برند فعلی است.

تبلیغات یادآوری: یک تبلیغ یادآوری نیاز به یک محصول یا خدمات یا ویژگی ها و مزایایی را که هنگام خرید فوری به مردم ارائه می‌دهد را یادآوری می‌کند.

مزایای خدمات تبلیغی طرهلو

نگرش و برداشت مردم از کسب و کار خود را تغییر دهید

کمک به ایجاد یا توسعه یک نام تجاری متمایز برای کسب و کار شما

ایجاد آگاهی از کسب و کار شما

یک جایگاه یا موقعیت خاص در بازار ایجاد کنید

با اطلاع رسانی به مشتریان بالقوه در مورد محصول یا خدمات خود، فروش را افزایش دهید

به مشتریان در مورد تغییرات خدمات خود، راه اندازی محصول جدید، پیشنهادات ویژه و بهبودها بگویید

اقدام خاصی را سریع انجام دهید – شاید مشتریان را وادار به بازدید از محل یا وب سایت شما یا استفاده از کوپن تخفیف در زمان مشخصی کنید.

به مشتریان فعلی کسب و کار خود را یادآوری کنید

انواع تبلیغات

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی شامل هر نوع تبلیغاتی است که زمانی که مصرف‌کنندگان دور از خانه هستند به دستشان می‌رسد. به تابلوهای تبلیغاتی، پوسترهای پناهگاه اتوبوس، پوسترهای پرواز و حتی آن تابلوهای دیجیتال بزرگ در میدان شهر فکر کنید.

تبلیغات پخشی

یک شکل ارتباطی در بازار انبوه از جمله تلویزیون و رادیو، تبلیغات پخشی، که تا همین اواخر غالب‌ترین راه برای دستیابی به تعداد زیادی از مصرف کنندگان بوده است. با این حال در سال‌های اخیر به دلیل افزایش محبوبیت شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، تبلیغات پخشی سنتی تا حد زیادی بهره‌وری خود را از دست داده است، اما هنوز هم دسترسی به میلیون‌ها مخاطب خواهد بود.

تبلیغات دیجیتال

هر تبلیغی که از طریق اینترنت مشاهده می‌کنید، در دسته تبلیغات دیجیتال دسته‌بندی خواهند شد. در واقع، تبلیغاتی که در صفحات وب‌سایت‌ها مشاهده می‌کنید هم در همین دسته قرار می‌گیرند، زیرا آنها محرک اصلی درآمد اینترنت هستند. البته تبلیغات دیجیتالی بسیار گسترده هستند و تنها به همین مورد محدود نمی‌شوند. فیس‌بوک، گوگل، یوتیوب و اپلیکیشن‌های موبایل از دیگر مثال‌های تبلیغات دیجیتال هستند. این روش تبلیغات به دلایلی مانند شخصی‌سازی، قابلیت ردیابی و هزینه کم به سرعت در حال تصاحب سهم سایر روش‌های تبلیغاتی است.