فرقی نمی‌کند کسب و کار شما مربوط به ارائه خدمات، ایده‌ها، محصولات و یا هر چیز دیگری باشد، در هر صورت اگر می‌خواهید در این بازار شلوغ و رقابتی متمایز شوید، نیاز به برند سازی و خدمات برندینگ دارید. حتما تا به حال دقت کردید که ساعت‌ها پس از شنیدن ملودی‌های کوتاه رادیویی، در حال زمزمه کردن آن بوده‌اید. این یک پدیده روان‌شناختی می‌باشد که تشبیه کاملی برای درک اهمیت برندینگ است. در آژانس دیجیتال مارکتینگ طرهلو سعی داریم تا با استفاده از قدرت برند سازی، تأثیری ماندگار بر روی مخاطبان کسب و کار شما بگذاریم.

خدمات برندینگ یا برند سازی چیست؟

خدمات برندینگ طرهلو

برند، مجموعه ای از انتظارات، خاطرات، داستان‌ها و روابطی است که در کنار هم باعث ترجیح مصرف کننده برای انتخاب یک محصول یا خدمات بر کالای دیگر می‌شود. برندسازی فرآیند تلاش برای شکل دادن به طرز فکر و احساس مردم در مورد کسب و کار شما و همچنین تنظیم استراتژیک هویت آن است. یکی از قدرت‌های برند سازی متقاعد کردن ناخودآگاه مصرف کنندگان با صدایی است که می گوید: «محصولات یا خدمات من برای افرادی مثل شما ساخته شده اند!» یک برند برای یک شرکت مانند یک شهرت برای یک شخص است. مشتریان شما چگونه شرکت شما را توصیف می کنند؟ کارمندانتان چطور؟ اگر پاسخ دقیقی برای این سوالات ندارید یعنی هنوز یک برند قوی ایجاد نکردید. برند سازی باید بتواند در نهایت مشتریان جدید را به خریداران وفادار تبدیل کند.

چرا استفاده از خدمات برندینگ مهم است؟

رقابت در بازار به حد قابل توجهی افزایش یافته است و مشتریان به دنبال خدماتی هستند که از شرکت‌های دیگر متمایز باشد. برندسازی به مصرف کنندگان شما در این فرآیند کمک می کند، اما چگونه؟ یک برند سازی منحصر به ‌فرد می‌تواند با ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبا و کمک به جذب و حفظ مشتریان با هزینه‌ی بسیار کمتر، تأثیر زیادی بر سود شما داشته باشد. در تجارت الکترونیک، جایی که شرکت‌های جدید (و در نتیجه رقبای جدید) هر روز ظهور می‌کنند، یک برند تثبیت ‌شده می‌تواند ارزش زیادی در جذب مشتری داشته باشد.خدمات برندینگ باعث آگاهی قوی از برند می‌شود، در نتیجه کسب و کار شما هم در موقعیت بازار و هم در ذهن مصرف کنندگان بهتر درک می‌شود. آگاهی قوی از برند یکی از محرک‌های اصلی برای تشویق مخاطبان به انتخاب برند شماست، حتی اگر گزینه‌های ارزان‌تر یا جایگزین در دسترس باشد.

مزایای خدمات برندینگ طرهلو

قسمت های مختلف خدمات برندینگ

تیم دیجیتال مارکتینگ طرهلو با شناخت مشتریان و مخاطبان بالقوه کسب و کار شما، از استراتژی‌های افزایش مخاطب و تبدیل اولین مشتریان، به مشتریان وفادار استفاده می‌کند. برای استفاده از این روش باید ابتدا تشخیص داد که انگیزه مشتریان از خرید محصول یا خدمات چیست؟ محل زندگی آن‌ها کجاست؟ عادات خرید آنها چیست؟ قبل از تصمیم گیری در مورد خرید برای اطلاعات بیشتر به کجا مراجعه می کنند؟ برندهای قوی پاسخ همه این سوالات را می‌دانند. در ادامه دیگر فعالیت‌های خدمات برندینگ طرهلو را معرفی می‌کنیم.

اعتماد سازی برای برند

ترسیم ارزش‌های یک برند و عمل به وعده‌های آن چیزی است که مشتریان بالقوه و فعلی را تشویق می‌کند تا به برند شما اعتقاد داشته باشند و از آن حمایت کنند. عمل به وعده‌ها و همچنین شعار برند، باعث می‌شود یک شرکت با نام تجاری قوی در بازار معرفی شود که باعث حرفه‌ای نشان داده شدن برند می‌شود. ترسیم و شفاف سازی ارزش‌ها و مزیت یک برند نسبت به رقیبان، اصالت و اعتماد را برمی‌انگیزد.

هویت بخشی به کسب و کار

برند شما نیاز به هویت منحصر به فرد خود دارد، بنابراین برای هویت بخشی به برند چالشی ایجاد می‌شود تا برند مانند یک انسان تجسم شود تا بهتر بتوان چگونگی عملکرد برند را تعریف کرد. یک هویت برند قوی با شخصیت تجاری برند ارتباط برقرار می‌کند و شخصیت آن را در ذهن مشتریان شکل می‌دهد. به طور مثال کوکاکولا یکی از نمونه‌های هویت برند قوی است که وقتی مشتریان نام آن را می‌شنوند، با آن ارتباط برقرار می‌کنند و لوگوی قرمز رنگ یا خرس قطبی را به خاطر می‌آورند.

ایجاد وبسایت در خدمات برندینگ

یک وب سایت به عنوان مرکز کسب و کار شما عمل می‌کند، زیرا مکانی برای جذب بازدیدکنندگان جدید، ایجاد سرنخ، تبلیغ و فروش محصولات، آموزش و اطلاع رسانی به مشتریان و مهمتر از همه برقراری ارتباط است. به طور کلی، وبسایت فرصتی است تا برند خود را در بهترین حالت ممکن به نمایش بگذارید، یکی از خدمات برندینگ طرهلو ، ایجاد یک وبسایت مناسب با اهداف کسب‌وکار و اصول سئو است.

ساخت لوگو

لوگو مسلما یکی از مهمترین دارایی های برندسازی است. لوگوی کسب و کار شما به عنوان یک نماد و یک نمایش بصری از شرکت شما عمل می‌کند که باید به راحتی قابل تشخیص و به یاد ماندنی باشد. همه چیز از پالت رنگ گرفته تا تایپوگرافی که هنگام ایجاد لوگو استفاده می‌شود، به زبان بصری صحبت می‌کند و نقشی حیاتی در برندسازی دارد.

انتخاب نام برند

ایجاد نام تجاری کار آسانی نیست. نام برند باید نمایانگر هویت کسب و کار و همچنین نشان دهنده خدمات برند باشد. برخی از نام‌های تجاری آنقدر مؤثر هستند که به جای نام خود محصول استفاده می‌شوند، حتی اگر آن محصول توسط برند دیگری تولید شده باشد. برای مثال Q-tips، Kleenex یا Jell-O را در نظر بگیرید، همه این نام‌های تجاری بخشی از فرهنگ لغت روزانه ما شده‌اند.

انتخاب رنگ‌های برند

 انتخاب رنگ برند بیش از آن چیزی که به نظر می‌رسد اهمیت دارد. پالت رنگی هویت برند را شکل می‌دهد و در تمام رسانه‌ها ظاهر میشود، بنابراین مهم است که تأثیر روانشناسی رنگ و تأثیر آن بر تصمیمات خرید مصرف کنندگان در نظر گرفته شود. رنگ به طور ناخودآگاه پیام‌ها را منتقل می‌کند، احساسات را تحریک می‌کند و در نهایت بر درک برند شما در ذهن (و چشمان) مصرف کنندگان تأثیر می‌گذارد.

شعار برند در خدمات برندینگ

شعار برند یکی دیگر از خدمات برندینگ است که در کنار تصاویری مانند لوگوی شما قرار می‌گیرد و می‌تواند یک ابزار بازاریابی بسیار قدرتمند باشد. ارائه یک شعار جذاب می‌تواند برند را در ذهن مخاطبان ماندگار کند. به طور مثال شعار «فقط انجامش بده» نمونه‌‌ی موفقی از برند نایک است که مخاطب را فورا به یاد محصولات آن می‌اندازد. وقتی شعارها به خوبی اجرا شوند، به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از برند عمل می‌کنند.