سئو چیست؟ خب بگذارید اینطور بگوییم که فرقی نمی‌کند در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنید، چه خدماتی ارائه می‌دهید و محصولات شما چیست، در هر صورت برای اینکه بتوانید کسب‌وکار خود را توسعه دهید نیاز دارید تا دیده شوید و مخاطبان خود را افزایش دهید. در سال‌های نه چندان دور، تبلیغات سنتی راه دستیابی به مشتریان بیشتر بود که البته هزینه‌های زیادی را نیز در پی داشت و تنها کسب‌وکارهایی با بودجه‌های عظیم از پس هزینه‌های آن بر می‌آمدند، اما حالا و با دسترسی همگانی به اینترنت، این سئو است که می‌تواند کلید اصلی دیده شدن و جذب مخاطب مخاطب باشد.برای معرفی خدمات و محصولات در فضای اینرنت شما به یک وبسایت نیاز دارید، اما این کافی نیست چرا که رقبای شما به دلیل سرمایه‌گذاری روی سئو وبسایتشان در صفحه اول گوگل قرار دارند و بازدید بیشتری نسبت به سایت های دیگر دریافت می‌کنند. ما در طرهلو با آنالیز سئو و استفاده از اصول سئو به شما کمک می‌کنیم در موتورهای جست‌وجو بالاتر از رقبایتان قرار بگیرید.

سئو چیست؟

seo
به طور اصولی در کمترین زمان ممکن به رتبه یک گوگل برسید

سئو به کلیه فعالیت‌های بهینه‌سازی وب‌سایت گفته می‌شود که سبب خواهد شد دسترسی کاربران به خدمات و مطالب مورد نظرشان سریع‌تر و راحت‌تر شود. اولین کاری که اکثر مردم هنگام جستجوی یک محصول یا خدمات انجام می‌دهند، جستجوی آن در گوگل است، بنابراین مهم است که سایت شما در رتب‌های ابتدایی دیده شود زیرا تحقیقات نشان داده است که اکثر مردم تنها به صفحه اول نتایج و نتایج اولیه نگاه می‌کنند.  شما می‌توانید به تنهایی سئوی وب‌سایت خود را انجام دهید اما این موضوع زمان و تلاش زیادی را می‌طلبد. اکثر کسب و کارها یک متخصص سئو یا آژانس دیجیتال مارکتینگ را برای بهبود سئو سایت خود استخدام می‌کنند تا با تدوین استراتژی‌های سئو و مدیریت فعالیت‌های بهینه‌سازی و آنالیز نتایج به حداکثر بهره‌وری و حداقل ریسک دست یابند.

چرا سئو سایت مهم است؟

به جرئت می‌توان گفت سئو کارآمدترین ابزار حال حاضر دنیای دیجیتال است. زمانی که روی سئو سرمایه‌گذاری کنید برندی قابل تشخیص خواهید داشت که در ارائه خدمات و فروش محصول موفق‌تر از رقیبان عمل می‌کند، بدون اینکه متحمل هزینه‌های سنگین تبلیغات سنتی شوید. این را می‌توان با 228 میلیون جست‌وجوی گوگلی که در هر ساعت انجام می‌شود تایید کرد، بازاریابان حرفه‌ای می‌دانند که گوگل منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای تمامی بیزینس‌ها و مکملی برای سایر استراتژی‌های بازاریابی است. دیده شدن بیشتر و رتبه بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقبای شما می‌تواند تأثیر زیادی در روند توسعه شما داشته باشد اما اهمیت سئو موارد دیگری را نیز شامل می‌شود که عبارات‌اند از:

فرآیند سئو شامل شش مرحله کلی است

تحقیقات: از جمله تحقیقات تجاری، تجزیه و تحلیل رقبا، ارزیابی وضعیت فعلی و جستجوی کلمه کلیدی

برنامه‌ریزی و استراتژی:  تصمیم گیری در مورد نحوه مدیریت محتوا، ایجاد پیوند به وب سایت، مدیریت حضور در رسانه‌های اجتماعی و استراتژی های اجرایی فنی

پیاده سازی: جایی که تصمیمات بهینه سازی در صفحات وب سایت و وب سایت به طور کلی اجرا می‌شود.

نظارت: که در آن فعالیت ربات‌های وب، ترافیک، رتبه‌بندی موتورهای جستجو و سایر معیارها برای تولید گزارش‌هایی که ارزیابی انجام می‌شود مشاهده می‌شود.

ارزیابی: شامل بررسی اثرات خلاصه شده استراتژی (و اجرای آن) در برابر اهداف بیان شده فرآیند SEO

تعمیر و نگهداری: که در آن مشکلات جزئی یا عمده در عملکرد وب سایت به محض ایجاد آن‌ها رسیدگی می‌شود (به عنوان مثال، محتوای جدیدی که طبق استراتژی نیاز به بهینه سازی دارد)

فرآیند SEO عمدتاً پیوندهای ارگانیک و قرار دادن نتایج موتورهای جستجو را هدف قرار می دهد. با این حال، اغلب با اقدامات تهاجمی تر (مثلاً تبلیغات جستجوی پولی) تکمیل می شود و اغلب بخشی از کمپین های بازاریابی سنتی است.

خدمات سئو طرهلو

بهینه سازی سئوی درون صفحه

سئو تکنیکال

سئو خارج از صفحه