در دنیای آنلاین امروز، استفاده از بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال ضروری است و صرف نظر از اندازه و قدمت کسب‌وکار شما، دیجیتال مارکتینگ کلید موفقیت در رقابت خواهد بود. اگر به این واقیعت ایمان ندارید بهتر است به گورستان برندهای بزرگ دنیا که تنها به استراتژی‌های سنتی خود اکتفا کرده بودند نگاهی بندازید و اگر می‌خواهید تحولی در کسب‌وکارتان ایجاد کنید با ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ طرهلو همراه باشید. قرار است تا موثرترین و بهترین استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی کنیم.

استراتژی بازاریابی دیجیتال چیست؟

ابتدا بیاید تا تعریفی از این مفهوم داشته باشیم، استراتژی دیجیتال مارکتینگ طرحی است که چگونگی دستیابی بیزینس شما به اهداف بازاریابی مورد نظرتان را مشخص می‌‎کند. اکثر استراتژی های دیجیتال مارکتینگ به طور خلاصه نشان می‌دهند که باید از کدام یک از روش‌های آنلاین موجود استفاده کنید، به چه شکلی استفاده کنید و به چه میزان بر روی هر یک از آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

چرا یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم؟

شناخت و ایجاد بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. اگر از خدمات یک شرکت دیجیتال مارکتینگ معتبر استفاده می‌کنید می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که حداکثر بهره‌وری را از کانال‌های موجود به دست می‌آورید. بدون استراتژی های بازاریابی اینترنتی، کسب و کار شما نقشه راهی برای دستیابی به اهداف خود ندارد. شما می دانید چه کاری را می خواهید انجام دهید، اما نمی دانید چگونه و این اغلب منجر به راه‌اندازی یک کمپین بازاریابی دیجیتال می‌شود که هیچ نتیجه‌ای جز اتلاف وقت و سرمایه به همراه ندارد.

چگونه یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ ایجاد کنیم

چگونه بهترین استراتژی دیجیتال مارکتینگ را ایجاد کنیم

برای اینکه کمپین‌های بازاریابی شما بهترین نتیجه را داشته باشند باید به تمامی پارامترهای موثر بر آن شناخت داشته باشید و هر کدام را به خوبی با هویت کسب‌وکارتان سازگار کنید، برای تحقق این هدف این این هشت مرحله را دنبال کنید:

نام تجاری خود را تعریف کنید

شاید بتوان گفت ساخت برند و ایجاد هویت برند اولین و مهم‌ترین مرحله باشد. ابتدا باید برندی ایجاد کنید که بتواند پیام شما را به مخاطب مورد نظرتان منتقل کرده و در ذهن آن‌ها جای بگیرد. چیزهایی که ارزش برند شما را نشان می‌دهد بشناسید و با استفاده از ساخت هویت برند و شعار برند، ارزش‌ها و اهدافتان را مطرح کنید. اگر در ساخت هویت برند به کمک احتیاج دارید ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ طرهلو، کنار شما هستیم.

شناسایی جامعه هدف

جامعه هدف خود را بشناسید و تصمیم بگیرید که کسب‌وکار شما می‌خواهد به چه طیفی از جامعه خدمت یا محصول ارائه دهد. در مرحله بعد باید مشخص کنید چه ویژگی‌هایی از برند شما پتسانیل جلب توجه مخاطبان را داشته و چه چیزهایی باعث می‌شود تا جامعه هدف، شما را انتخاب کند

الگوی اسمارت S.M.A.R.T خود را ایجاد کنید

از اهداف مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و به موقع (که به عنوان اهداف S.M.A.R.T. نیز شناخته می‌شود) برای هدایت استراتژی خود استفاده کنید. به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت سازمان خود برای رشد فکر کنید.

انتخاب بهترین استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ

 بهترین استراتژی های  بازاریابی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. بر روی تکنیک‌هایی تمرکز کنید که بیشترین بهره‌وری را برای کسب‌وکار شما در پی خواهد داشت.

بودجه بازاریابی دیجیتال خود را تنظیم کنید

برای ایجاد کمپین‌های خود بودجه در نظر بگیرید تا بتوانید کمپین‌های پیش‌بینی شده را تکمیل کنید. به عنوان مرجع، اکثر مشاغل 2500 تا 12000 دلار در ماه برای بازاریابی آنلاین خرج می کنند.

روند اجرای استراتژی دیجیتال مارکتینگ را مشخص کنید

 با برنامه ریزی استراتژی خود، استراتژی های خود را به سمت موفقیت هدایت کنید. اگر در حال تبلیغ هستید، هزینه تبلیغات خود را تعیین کنید و اگر در حال انتشار محتوا هستید، تقویم محتوای خود را بسازید و کانال‌های مورد نظر برای انتشار را بررسی و محتوای مورد نظر را برای هر کانال بهینه کنید.

تحلیل نتایج بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

کمپین های خود را راه اندازی کنید

 پس از برنامه‌ریزی باید کار عملی را شروع کرده و فعالیت‌های بازاریابی خود را در کانال‌های مناسب شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که برای همه کانال‌های مورد نظر شما، ابزار مناسب تجزیه و تحلیل و ردیابی وجود دارد . به عنوان مثال، گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول بهترین ابزارها برای مانیتورینگ وبسایت شما خواهند بود.

نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید

عملکرد استراتژی های خود را با ردیابی عملکرد آن‌ها نظارت و اندازه گیری کنید. از ابزارهایی مانند Google Analytics، Google Search Console و Google Ads استفاده کنید تا نبض استراتژی های خود و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) آن‌ها را تحلیل کنید.

اکنون، بیایید به هفت تا از بهترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای شرکت‌های امروزی نگاه کنیم:

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یکی از موثرترین ابتکارات دیجیتال مارکتینگ امروزه است. اما سئو چیست؟

سئو فرآیند بهبود وب سایت شما استتا برای کلمات و عبارات مورد هدف شما در بین نتایج اولیه گوگل قرار بگیرد. هر چه تعداد کلمات کلیدی بیشتری را رتبه بندی کنید  و رتبه بالاتری داشته باشید افراد بیشتری وب سایت و کسب و کار شما را می‌بینند و با آن آشنا می‌شوند.زمانی که شما سئو وبسایت خود را بهبود دهید به شکل فزاینده‌ای بازدید بیشتری دریافت می‌کنید و در نتیجه شانس فروش محصول و خدمات شما به شکل محسوسی افزایش پیدا خواهد کرد.

 تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)

از دیگر استراتژی‌های قدرتمند در حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌توان به روش پرداخت به ازای کلیک یا به اختصار ppc اشاره کرد. در این روش شما برای کلمات کلیدی مورد نظرتان درخواست تبلیغ در موتورهای جست‌وجو را می‌کنید و زمانی که کاربر آن کلمه کلیدی را جست‌وجو کند وبسایت شما در بالای نتایج جست‌وجو ظاهر می‌شود . اگر کاربران روی وبسایت شما کلیک کنند شما هزینه هر کلیک را پرداخت خواهید کرد.

به عنوان مثال، اگر هندزفری موبایل می‌فروشید، می‌توانید با استفاده از این شیوه تبلیغ، زمانی که کاربر «هندزفری موبایل» را جستجو می‌کند، در بالای نتایج گوگل ظاهر شوید و به این ترتیب حداکثر بهره‌وری از تبلیغات را داشته باشید.

بازاریابی محتوا

محتوا پادشاه است
بیل گیتس در توصیف اهمیت تولید محتوا می‌گوید: “محتوا پادشاه است”.

بازاریابی محتوایی یکی دیگر از بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ است که امروزه توسط اکثر شرکت‌های فعال در اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بازاریابی محتوا شما با استفاده از محتوا با کاربرانتان تعامل برقرار می‌کنید و این یک راه عالی برای افزایش اطلاعات مخاطبان، معرفی محصول و جلب اعتماد آن‌هاست.

 محتوای شما می‌تواند شامل ویدئوها، پست‌های متنی، اینفوگرافیک‌ها و موارد دیگر باشد. برای مثال، اگر در حوزه فروش دوربین و لوزام جانبی آن فعالیت می‌کنید، می‌توانید مقاله‌ای در مورد راهنمای خرید دوربین برای  عکاسان مبتدی بنویسید. همچنین می‌توانید در مورد نحوه مراقبت و استفاده از دوربین و اینکه چه لوازم جانبی می‌تواند به بهبود عملکرد عکاس کمک کند، مقاله بنویسید.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ یکی از مقرون به صرفه‌ترین استراتژی‌های بازاریابی آنلاین است که البته می‌تواند به عنوان یک چاقو دولبه عمل کند. بازاریابی ایمیلی بر حفظ مشتریان فعلی و همچنین به دست آوردن مشتریان جدید متمرکز است، این یک تکنیک عالی برای ایجاد هویت برند و تشویق به تکرار خرید است اما چرا گفتیم که  می‌تواندمانند یک چاقو دولبه باشد؟ ساده است اگر از آن به صورت بی‌رویه و نادرست استفاده کنید ایمیل‌های شما به عنوان اسپم توسط کاربران شناخته می‌شوند و در ذهن کاربر به عنوان یک نام مزاحم جای می‌گیرید.

ایده ایمیل مارکتینگ است که اگرچه این کاربران ممکن است در حال حاضر به خدمات یا محصولات شما نیاز نداشته باشند، اما زمانی که قصد خرید داشته باشد، برند شما را به خاطر خواهند آورد. این آگاهی از برند آن‌ها را تشویق می‌کند تا زمانی که آماده خرید هستند، شرکت شما را انتخاب کنند.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی بر ساخت هویت برند، ایجاد حضور برند و افزایش نرخ تبدیل مخاطب به مشتری تمرکز دارد. اینستاگرام، فیس‌بوک، لینکد‌این و توئیتر از پرطرفدار‌ترین شبکه‌های اجتماعی هستند که با تولید محتوا و ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی مناسب می‌توانید به طیف بسیار بزرگی از مخاطبان دست یابید. بیش از 70 درصد خریداران هنگام تصمیم گیری برای خرید از رسانه های اجتماعی استفاده می‌کنند. صرف نظر از صنعت شما، قابلیت بالای اشتراک‌گذاری مطالب و ترند شدن صفحات و موضوعات یک فرصت عالی برای دیده شدن است.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم تا بهترین استراتژی های دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی کنیم تا به وسیله آن بتوانید با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی به توسعه کسب و کار خود بپردازید. اگر امکانات و یا دانش کافی برای راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی گفته شده را در اختیار ندارید ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ طرهلو با خدمات تحقیق و توسعه همراه شما هستیم:)